Sonsuz Enerji üretilebilir mi?

Sonsuz Enerji üretilebilir mi?

İnsan oğlunun enerjiye olan sonsuz ulaşma arzusu ile sürekli yeni enerji kaynakları bulma ve onları en verimli hale getirme arzusu sonsuz bir yaşam için yaratılmış olmasından kaynaklı olsa gerek.

Son günlerde internet dünyasında gezerken özellikle Youtube videolarında sonsuz döngü üzerine hazırlanmış tekrarlı makinelere rast gelir oldum.

Bu makinelerin verilen ilk hareketten sonra hiç durmadan ek bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan aynı hareketi tekrarlaması sonsuz enerjiyi arzulayan biz fani insanlar için oldukça ilgi çekici gelmektedir.

Sonsuz veya bitmeyen enerji üreten bir makine üretilebilir mi?

Öncelikle bu soruya cevap vermeden önce çokça yanlış bilinen bir bilgiyi düzeltmek isterim.

Enerji mevcut fizik kanunlarına göre asla ve asla tükenmez. Sadece başka bir forma dönüşür ancak toplam enerji hep aynıdır.

Enerji yok edilemez veya yoktan var edilemez.

Bu çerçeveden konu ya bakıldığında bitmeyen enerji sorusunun yerine sürekli faydalı formda yer alan enerji nasıl elde ederiz sorusunu sormalıyız.

Bu noktada elektrikten ısıya bir çok faydalı enerji elde edilirken verim ve istikrar ( sonsuzluk ) olguları önde olacak şekilde doğa dostu olarak nasıl elde edebiliriz sorusuna cevap armalıyız.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Bu yazıya henüz yorum veya ekleme yapılmamıştır, ilk yorum veya ekleme yapan siz olun.

Bir Yorum veya bilgi Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Önceki Yazı

Benzer Yazılar