Sarı yelekliler kimdir?

Sarı yelekliler kimdir?

Fransa’nın Paris şehrinde 17 Kasım tarihinde Akaryakıt zammını bahane ederek başlatılan protestolar dinmek bilmiyor. 

Siyasi parti ve sendikalara üye olmayan veya üye olsalar bile üye oldukları parti ve sendika tarafından örgütlenmediği halde sosyal medya aracılığı ile örgütlenerek sokaklara dökülmüştürler.

Geçmişte ülkemizdeki bir takım eylem denilen bu tarz olaylarda güvenlik güçlerimiz hakkında karalama yapan Avrupa medyası bu olaylar ile ilgili aynı tutumu göstermediği açıkça gözlemlenebilmekte. 

Sulh ile adalete güvenerek haklarını arayan bir toplum olmak son derece önem arz etmektedir. Eğer siyasi bir iradenin yaptıkları sizin hak ve menfaatlerinizi korumuyor veya yeterli gelmiyorsa sıradaki ilk seçimde demokratik hakkınızı kullanarak egemenliğine son verebilirsiniz.

Fransa’ da meydana gelen ve halen devam eden eylemlerin Fransa ekonomisine verdiği zarar akaryakıt zammından daha pahalı bir hal almış durumda.

Eeee adama sorarlar bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Sarı yeleklilerde korkulan ne?

Artık global dünyada sosyal medyanın da etkisiyle bu tür olayların tüm dünya ülkelerine sıçrama olasılığı vardır buda tüm dünya ülkelerini endişelendiren bir durumdur.

Sarı yelekliler ne istiyor?

Adil bir düzen isteyen ve ekonomik imkanların eşit dağıtılmasını istediklerini söylüyorlar ancak doğruluğu konusunda ve olayların mahsumuyeti konusunda pek inandırıcı bir durum yok gibi.

Uyarı: Bu yazı şahsi olarak siyasi bir düşünce olmayıp internet ve tv ortamından anladığım kadarı ile tamamen objektif bir gözlemdir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Bu yazıya henüz yorum veya ekleme yapılmamıştır, ilk yorum veya ekleme yapan siz olun.

Bir Yorum veya bilgi Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Yazılar