Mehmet Ali Erbil kimdir?

Mehmet Ali Erbil kimdir?

Eski dünyanın en büyük showmeni olmayı başarmış bir kişi olan Mehmet Ali ERBİL bu günlerde geçirdiği rahatsızlıkla adından tekrar söz ettirir oldu.

08 Şubat 1957 yılında İstanbul’ da dünyaya gözlerini açan Mali 14 yaşına geldiğinde yatılı olarak öğrenim görmek için üvey babasından ayrılmıştır.

Mehmet Ali ERBİL hangi eğitimleri almıştır?

1970 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümü’ne yatılı olarak girdi ve 16 yaşındayken hocası Cüneyt Gökçer tarafından Küheylan oyunun baş rolüne seçildi. Devlet Tiyatrosunda konuk oyuncu olarak baş rolde En İyi Tiyatrocu Ödülü’nü kazandı.

Yayın hayatı nasıl gelişti?

Kanal D’de yayınlanan yarışma programı “Çarkıfelek” ve ATV’de uzun bir süre yayınlanan “Tatlı Kaçıklar” dizisiyle zirveye çıkan başarılı şovmen, “Harakiri” ve “Hababam Sınıfı Güle Güle” adlı filmlerle beyaz perdeye geçti. Son dönemlerde, Sinan Çetin’in “Bay E”, Gani Müjde’nin “Kahpe Bizans”, Ömer Uğur’un yönettiği “Hemşo” adlı filmlerde rol aldı. TRT’de yayınlanan “Bir Başka Gece” adlı programın sunuculuğunu yaptı. 1985′de İlyas Salman ile birlikte oynadığı Uyanıklar Dünyası adlı filmle büyük beğeni topladı.

Mali kaç yaşında?

8 Şubat 1957 doğumludur. ( 61 )

Mehmet Ali Erbil öldü mü?

Halen yoğun bakımda olan mali hakkında son haberlere göre makine bağlantısı kesildi ve büyük riski atlattı ama yoğun bakımda kalmaya devam ediyor.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Bu yazıya henüz yorum veya ekleme yapılmamıştır, ilk yorum veya ekleme yapan siz olun.

Bir Yorum veya bilgi Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Yazılar