Link Kısaltma Siteleri

Link Kısaltma Siteleri

İnternet sitelerinin sayfalarını birbirine bağlayan ve sayfaları tarayıcıda açmamızı sağlayan adına link dediğimiz bu adresler bazen hem görsel hem de akılda kalıcılık adına zorlayıcı noktalara ulaşabilmekte işte tam da bu noktada link kısaltma siteleri devreye girmekte. Bu siteler işimizi kolaylaştırmanın yanında ekstra bazı özellikler sunmakta. İstatistik v.s.

Fazla lafı uzatmadan link kısaltma siteleri ne geçmek istiyorum.

Goo.gl ( 30 Mart 2018 tarihinde kapanacak )

Arama motoru devi Google un resmi link kısaltma servisi idi ancak 30 Mart 2018 tarihinden itibaren yeni link kısaltmalarına kapatacak ve bir yıl sonunda da servisi tamamen devre dışı bırakacak o nedenle hiç bulaşmayın derim. Burada sunmamın nedeni bu servisi oldukça aktif kullanan insanlara alternatif sunabilmek.

link kısaltma siteleri

link kısaltma siteleri

Bit.ly

Google dan sonra en güçlü ve en iyi alternatif olma özelliği ile oldukça iyidir. Goo.gl bile resmi blog duyusunda kapandıktan sonra bu siteyi kullanmanızı tavsiye etmektedir. Üye olarak link kısaltmaya başlamak için https://bitly.com/a/your_new_home adresini ziyaret edin.

Ow.ly

Bir başka güçlü alternatif. Bu sitede oldukça kaliteli bir hizmet sunmakta. Bu sitede yine Goo.gl nin tavsiyelerinden biri. Bu siteye üye olmak için https://hootsuite.com/pages/owly adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bit.do

Bu site diğerlerinden farklı olarak bir QR kodu oluşturuyor ve bu kodu okutarak kısaltılan linke gitmenize olanak sağlamakta. Bu siteye https://bit.do/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Tiny.cc

Biraz yavaş çalışmasına karşın diğer siteler gibi sorunsuz bir şekilde linklerinizi kısaltabilirsiniz. Bu siteye erişmek için https://tiny.cc/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Ayrıca para kazandırdığını idda eden bir çok link kısaltma sitesi mevcut ( hiç denemedim ) ancak asla tavsiye etmiyorum çünkü hemen hepsi istem dışı yeni pencere açılması ve rahatsız edici yoğunlukta reklam içermekte. İleride insanları rahatsız etmeyen ve gelir modeli sunan bir servis açılırsa sizlere duyurmak için burada olacağımdan emin olabilirsiniz.

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Bu yazıya henüz yorum veya ekleme yapılmamıştır, ilk yorum veya ekleme yapan siz olun.

Bir Yorum veya bilgi Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar