İnternetteki Diğer Sosyal Paylaşım Siteleri

İnternetteki Diğer Sosyal Paylaşım Siteleri

Çağımız internet dünyasında hemen hemen her bir ferdin yaşamının belirli bir bölümünde hayatına girmiş olan sosyal paylaşım siteleri tartışılmaz imparatorluklarını çoktandır ilan etmiştirler. İlan edilen bu imparatorluk uzunca bir süre de varlığını sürdüreceği su götürmez bir gerçek olsa da bu fani dünya da sonu geleceğinden adım gibi eminim. Eninde sonunda bu insanlığı daha cezbeden bir sistem hayatımıza girecektir.

İşte bu imparatorluğun hüküm sürdüğü bu internet dünyasında zirveyi işgal eden siteleri bilmeyeniniz yoktur herhalde. Başta Facebook, İnstagram, Twitter, Youtube gibi büyük siteler.

Bu büyük sitelerin dışında çokça duymadığımız ama biryerler de bi ara denk geldiğimiz ama pekte önemsemeden geçtiğimiz ama azımsanmayacak derece de başarılı işler yapan sitelerden bahsetmek istiyorum.

 

 

Benim en beğendiğim Sosyal Paylaşım siteleri.

Quora.com

Standart bir formu doldurarak üye olabileceğiniz gibi Google veya Facebook aracılığı ile de üye olabiliyorsunuz. Kayıt olduğunuz da ilgi alanlarınızı belirlemeniz için sizden 10 kategori seçmenizi istiyor ardından birkaç kişisel seçimden sonra üyeliğiniz başlatılmış oluyor. Soru ve Cevap olarak 2 bölüm olarak tasarlanan site de ister merak ettiğiniz bir soruya cevap arayabilir istersenide sorulmuş sorulara cevap verebilirsiniz. Site ABD kökenli bir site olup Türk kullanıcısı pek yok. Belki de tek kötü yanı bu olsa da translate sayesinde oldukça faydalı bilgilere ulaşma imkanı buluyorsunuz.

 

Ok.ru

Aranızda Ok.ru yu bilenleriniz vardır ancak bu site de sunduğu yüksek hız ve performas ile listede yer almayı hak etmiş durumda. Rus kökenli bu site Facebook yapısında bir çizgi çiziyor. Bu sitenin en hoşuma giden özelliği Vk.com gibi facebook özentiliği değil kendine özgü bir çizgisi ve tasarımı olmasıdır.

 

Gfycat.com

Hareketli resim paylaşabildiğiniz bu site gif in kıralı olmaya aday bir site konumundadır. Milyonlarca hareketli gif resminin paylaşıldığı bu site bir hayli hoşunuza gideceğine eminim.

 

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Bu yazıya henüz yorum veya ekleme yapılmamıştır, ilk yorum veya ekleme yapan siz olun.

Bir Yorum veya bilgi Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar