Güzel ülkemin güzel toprakları dururken

Güzel ülkemin güzel toprakları dururken

Televizyon ekranlarının en çok izlenen programlarından biri olan Survivor program ekibi çalışanlarından Alper Baycın cinayetinin ardından akılara güzel ülkemin güzel toprakları dururken neden o kadar uzakta ( Dominik ) bir program yapma gereği duyulmuştur.

Öncelikle bu yazımda hiç bir kişi veya kurumu aşalamak veya yüceltmek için yazmıyorum. Tamemen kendi şahsi düşüncelerim.

 

Günümüz teknoloji çağında televizyonun yerini hızlı bir şekilde internet almakta ve televizyon son altın günlerini yaşamaktadır. İşte bu dönemde en gözde programlardan biri olan Survivor programı Dominik’ te çekilmekte. Dominik Cumhuriyeti, Karayiplerdeki Hispanyola adasında yer alan bir ülkedir. Hispanyola, Porto Riko’nun batısında, Küba ve Jamaika’nın doğusunda yer alır. Venezuela ile deniz sınırı vardır. Adanın batı kısmında Haiti bulunur.

 

9.961 km uzaktaki bir ülkede program yapmak için sizce ne kadar paralar harcanıyor dur. Keşke bu harcamalar bizim ülkemizde yapılsaydı.

 

Dominik’ in seçilmesinde tropikal bir iklime sahip olması ve yerel halk tarafından rahatsız edilmeme olguları yatmakta olduğu aşikar olduğu ortada ama eminim ki buna yakın yada daha iyi bir ortam oluşturulabilir.

Adada ağırlıklı dil İspanyolca olup adanın yerleşik nüfusu 10 milyon civarındadır ( 2016 )

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Bu yazıya henüz yorum veya ekleme yapılmamıştır, ilk yorum veya ekleme yapan siz olun.

Bir Yorum veya bilgi Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Yazılar