Bir klasik daha mı gerçekleşiyor?

Bir klasik daha mı gerçekleşiyor?

Evet eskiden beri hep aynı tas aynı hamam her yeni telefon modeli çıkardığında hep aynı şeyi yapmaktan sıkılmıyor. Yıllar önce bulunan ancak yeterli kullanıcıya sahip olmadığı için herkesin hayatına giremeyen teknolojileri sanki kendisi bulmuş gibi yada ( kendi bulsa bile ) yeni bulunmuş gibi tüm dünyaya duyuran ve bu durumdan milyonlar kazanan pazarlama stratejileri maalesef halen daha çalışıyor olmasına hep şaşırmışımdır.

Geçtiğimiz günlerde Apple firmasının duyurduğu yeni model telefonunda eSIM özelliği olacağı duyurulmuş durumda. 

Benim şahsımın Apple firmasına karşı bir kin vs. besleme gibi bir durumum yok ancak bu tür bir pazarlama stratejisinin bu teknoloji çağında halen çalışıyor olması son derece incelenmesi gereken bir durum.

Nedir bu eSIM teknolojisi?

Bildiğiniz üzere günümüz telefonlarını kullanabilmemiz için sim kart dediğimiz küçük şebeke bağlantısı sağlayan mikro çip barındıran kartlara ihtiyacımız var.

İşte tamda bu noktada dahili bir çip üzerine yerleştirilmiş yazılım sayisinde mevcut sistemden çok daha esnek ve kullanışlı bir sistem oluşturmak mümkün kılınmakta. 

eSIM İle neler değişecek?

Operatörlerin sattığı ve hangi telefona taktıysan o telefondan sadece görüşebildiğin dönemler tarih olacak. Bu teknoloji sayesinde sim kartını online olarak esim özelliği olan istediğin telefona taşıyabileceksin.

Ekstra sim kart maliyetleri minimize edilmiş olacak ve sim kart kaybetme derdi tarihe 

eSİM yeni bir teknoloji mi?

e-sim başta Google firması olmak üzere bir çok firmanın radarında olan ve üzerinde çalışılan bir teknoloji konumundadır. Ancak Apple gibi büyük bir firmanın bu teknolojiye yönelmiş olması eSIM olayını ileride çokça duyacağımız anlamına gelmektedir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Bu yazıya henüz yorum veya ekleme yapılmamıştır, ilk yorum veya ekleme yapan siz olun.

Bir Yorum veya bilgi Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Yazılar