Akıllı Konteyner Nedir?

Akıllı Konteyner Nedir?

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ nin uygulamaya koyduğu yeni konteynerler sayesinde pet şişe ve metal kutu atıklarının düzenli bir şekilde toplanması ve tekrar dönüşüme kazandırılması sağlanması amacıyla ücret karşılığı toplanması sağlanacaktır.

Daha önce örnekleri var mı?

Başta Almanya olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde örnekleri mevcut olup sokakta yaşamını sürdüren bir çok evsiz bu tür uygulamalar sayesinde kendilerine gelir kaynağı bulmuş oluyorlar.

Diğer illeri kapsar mı?

Bu durumun hayata geçirilmesine öncülük İstanbul Büyük Şehir Belediyesi vesile olmuş durumda bu tür uygulamaların diğer büyük şehirlerde de görülmesi muhtemel bir durumdur.

Sistem nasıl çalışıyor?

Atık konumundaki plastik veya metal şişenizi ilgili maki nanın şişe sığacak büyüklükte ve yuvarlak olarak hazırlanan şişe alma kısmından verdiğinizde şişeyi algılayan bir sensör yardımıyla şişe içeriye çekilmekte ve ardından sizden İstanbul kartınızı okutmanız istenmekte böylece şişenin boyutuna göre ilgili tutar İstanbul kart bakiyenize eklenmektedir.

Ek avantajları nelerdir?

Yüksek dönüş sağlayan kullanıcılara ücretsiz tiyatro biletleri ve sosyal tesislerde indirim imkanları gibi bir takım sürpriz hediyeler de verileceği duyurulmuş durumda.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Bu yazıya henüz yorum veya ekleme yapılmamıştır, ilk yorum veya ekleme yapan siz olun.

Bir Yorum veya bilgi Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Önceki Yazı

Benzer Yazılar