Abonelik:Haberler Yorumlar

ANA SAYFA » Genel » Microsoft Live Hotmail için Outlook Ayarları

windows-live-hotmail1Microsoft Hotmail için POP3 desteğini hizmete sundu. Daha önce sadece ücretli hesaplara ve bazı ülkelere sunulan bu hizmet, artık tüm dünyaya açılmış durumda.
Windows Live Hotmail hesabınızı Outlook 2007 de kullanmak için aşağıdaki ayarları adım adım uygulayın. Ayarlar test edilmiştir.
1.    Outlook’u açın. Ayarlar menüsünden hesap ayarlarına tıklayın. “Hesap Ayarları” penceresi açılacaktır.
2.    Yeni butonuna tıklayarak “Yeni E-posta Hesabı Ekle” penceresinin açılmasını sağayın ve “Microsoft Exchange, POP3, IMAP ve HTTP” seçeneğini seçin ve ileri butonuna tıklayın.
3.    “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır”  seçeneğini seçin ve ileri butonuna tıklayın.
4.    “Internet E-Posta” seçeneğini seçip ileri butonuna tıklayın.
5.    Ekrandaki girişleri eksiksik doldurun. Girişler aşağıdaki gibi doldurulmalıdır.

a.    Adınız: Adınız ve soyadınız ( Bu alan mail gönderdiğinizde gönderdiğiniz kişinin mail kutusunda kimden kısmında yazacak olan bilgidir.)
b.    E-Posta Adresi: adınızsoyadınız@hotmail.com veya adınızsoyadınız@windowslive.com (Buraya Windows Live Hotmail adresinizi yazmalısınız.)
c.    Hesap Türü: POP3
d.    Gelen Posta Sunucusu: pop3.live.com
e.    Giden Posta Sunucusu(SMTP): smtp.live.com
f.    Kullanıcı Adı: adınızsoyadınız@hotmail.com veya adınızsoyadınız@windowslive.com
g.    Parola: Mail şifresiniz.
h.    Parolamı Anımsa: işaretleyin. İşaretlemezseniz her Outlook açıldığında size parola soracaktır.
i.    Güvenli Parola kimlik doğrılaması (SPA) kullanarak durum açılsın: işaretleyin.

6.    Bilgileri eksiksiz girdikten sonra “Diğer Ayarlar” butonuna tıklayın. “Internet E-Psota Ayarları” penceresi açılacaktır.
7.    Giden sunucu sekmesinden “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğini seçin. Hemen altındaki “Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan” seçeneğini seçin.
8.    “Gelişmiş” sekmesinden “Gelen sunucusu(POP3) portu olarak 995 girin. “Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir” seçeniğini seçin. “Giden sunucu (SMTP) portu olarak 587 girin. “Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan:” seçeği için TLS seçin ve Tamam butonuna tıklayın.
9.    Hesap ayarlarını sına butonuna tıkladığımızda sınama başarıyla tamamlanacaktır.
10.    İleri butonuna tıklayıp sonraki pencereden son butonuna tıklayarak ayarlarımızı bitirmiş olacağız.
11.    Güle güle kullanın.

Güzel haber veren mailler almanız dileğiyle,
İyi çalışmalar diliyorum.
Murat ŞEKER118 Yorum Yapılmış.

 1. hilmi diyor ki:

  cok mersi..

 2. recep diyor ki:

  test asamasında sunucu seçilen şifreleme yöntemini desteklemiyor hatası veriyor. şifreleme olarak TLS seçtiğimden de eminim. ne gibi sorun olabilir sizce ?

 3. mseker diyor ki:

  8.    “Gelişmiş” sekmesinden “Gelen sunucusu(POP3) portu olarak 995 girin. “Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir” seçeniğini seçin. “Giden sunucu (SMTP) portu olarak 25 girin. “Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan:” seçeği için TLS seçin ve Tamam butonuna tıklayın.

  maddesindeki Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir seçeneğini seçtiniz mi?

 4. recep diyor ki:

  ben outlookta bir de exchange server hesabımı kullanıyorum. acaba ondan dolayı olabilir mi ? microsoft outlook connector indirdim onunla da ekliyor ama outlook acılısında hata verip resetliyor :S

 5. mseker diyor ki:

  Şu anda hotmail kullanmıyorum ama ben daha önce bu ayarları kullanarak kullanmıştım outlook u. exchange varken etkiler mi? sanmıyorum ama ben smtp kullanıyordum diğer mail adreslerimde

 6. engin diyor ki:

  ben outlook da gmail kullanıyorum.aynı anda hotmail yarlarını da yaptım. şu anda iki hesabıma da gelen mailler aynı yerde (inbox) da gözüküyor. iki mail için aynı inbox olabilir mi?

 7. mseker diyor ki:

  Outlook a ikinci bir mail hesabı eklediğinizde var olan tek mail kutusunu kullanır. Şu anda ikisi de aynı inbox ı kullanması normaldir. Eğer Farklı inbox olmasını istiyorsanız DOSYA > VERI DOSYASI YONETIMI seçeneğinden yeni bir veri dosyası ekleyip, hesap ayarlarından hotmail hesabınızın veri  dosyasını yeni oluşturduğunuz veri dosyası olarak belirtmelisiniz.

 8. ilke diyor ki:

  Bende sınamada hata verdi. İlk sınama oldu ama 2. sinde sorun çıktı ne yapmalıyım?

 9. sedat diyor ki:

  çok teşekkürler Murat ŞEKER çok faydalı oldu … :)sorunsuz kullanabiliyorum… outlook connector kullanmak zorunda kalmamak çok iyi oldu çünkü sürekli hata veriryordu :))) tekrardan çok teşekkürler

 10. Fırat diyor ki:

  Merhabalar benim size bir sorum olacak ?
  Sizin bu aktardığınız yöntemle maillerime baktım falan bütün maillerimi hesapta kopya bırakmadan çekti normalide bu ama ben yedek babında hotmailde kalsın istiyorum.Bunun bir ayarı varmı outlook üzerinden ?

 11. mseker diyor ki:

  evet var.
  hesap ayarları –> e-posta hesaplarını değiştir. –> diğer ayaralar –> gelişmiş sekmesi. bu pencereye geldiğinizde iletimin bir kopyasını sunucuda bırak var o seçeneği seçerseniz hotmailden silinmez.
  kolay gelsin…

 12. Fırat diyor ki:

  öyle yaptım ama gönder al yaptığımda hotmaildeki bütün mailleri bir daha gelen kutusuna çekiyor onu naısl engelliyeceğim ?

 13. onur diyor ki:

  arkaadaslar merhaba.. benim soyle bir sorunum var bende ayarlari yaptim.  ayarlar aynen bu sekilde.. ama artik hotmail kutumdan mailler siliniyor silinmemesini istiyorum. 2. olarak da mailleri indirebiliyorm outlook  a ama outlook dan mail gonderemiyorum sorun nedir acaba bi bilginiz varmi ??
   

 14. korhan diyor ki:

  selamlar,

  daha onceden her iki hesap icin farklı iki inbox yaratıp kullanmıstım.. baska pc ye gectim ayarları yaptım ama tek inbox kullanıyor..
  veri dosyasını da yaptım ama hangi veri dosyasını secersem bu sefer 2 mail hesabı da o veri dosyasını seciyor.. farklı farklı sectirmiyor malesef.. destek verirseniz sevinirim.
  tskler..

 15. mseker diyor ki:

  farklı inbox klasoru için oluşturduğunuz yeni veri dosyasını göstermeniz gerekir. hesap ayarlarında klasör değiştir seçeneği var. o seçenekten diğer veri dosyasını seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 16. tuba diyor ki:

  ben aşamaların hepsini eksiksiz uyguladım sınama yaparken giden de hata verdi. bu neden kaynaklanıyor. yardımcı olursanız sevinirm.. kolay gelsn…

 17. tuba diyor ki:

  sizden cevap gelmeden buldum ama diğer bilgiler için çok tşk ederm şimdi sorunsuz kullanıyorum. bu konuda yardımcı olmak isterim. diğer ayarlardan gelişmişi seçiyoruz giden sunucu kısmına ( 25 in yerine) 587 yazıp tamamlıyorsunuz. iyi çalışmalar…

 18. mseker diyor ki:

  öncelikle size teşekkür etmek istiyorum. sorununuzun cevabını buldukran sonra başkalarına faydalı olmak adına çözümü buraya yazmanız çok hoş. Sorunuzu almıştım ama yoğunluktan cevap yazamadım. kusura bakmayın lütfen.

 19. sedat diyor ki:

  Hotmail İçin Yeni Outlook Express POP3 Ayarları:

  AlanDeğer

  Gelen POP sunucusu
  pop3.live.com

  Gelen POP posta bağlantı noktası
  995

  POP SSL gerekli
  Evet

  Kullanıcı adı
  Windows Live ID değeriniz (örneğin: örnek555@hotmail.com)

  Parola
  Hotmail oturumu açmak için kullandığınız parola

  Giden SMTP sunucusu
  smtp.live.com

  Giden SMTP posta bağlantı noktası
  25 (Gönderimde hata varsa 587 deneyin)

  Kimlik doğrulaması gerekli
  Evet (Windows Live ID ve parolanız)

  TLS/SSL gerekli
  Evet (varsa TLS’yi, yoksa SSL’yi seçin)

 20. Gürsel diyor ki:

  Sorunsuzca kurdum. Çok teşekkür ederim. 
  Ancak bir hatırlatma yapmam gerek sanırım.
  yazınızı 15 martta yazmışsınız
  “Giden sunucu (SMTP) portu olarak 25 girin. “ diye yazmışsınız. Bildiğim kadarı ile 25 portu Adsl kullanıcıları kullanamıyor, Türktelekom spam mail yüzünden bu portu kapadığını yazmıştı ve bu alana daha güvenli olan(TT ye göre) 465 yazılması gerekiyor. Ben 465 olarak girdim ve sorunsuz çalışıyor.
  Saygılarımla.

 21. mseker diyor ki:

  @sedat, @gürsel verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz

 22. Ali diyor ki:

  Kardeş Allah senden razı olsun 1 saattir bunla ugraşıom

 23. Kenan ERDEM diyor ki:

  Teşekkür ederim emeğine sağlık =)

 24. Evren diyor ki:

  Arkadaşlar merhaba, herkes elinden geldiğince çok güzel ve faydalı bilgiler paylaşmış bunun için Teşekkürler.
  BENİM SORUNUM, OUTLOOK İLE GÖNDER AL YAPTIKTN SONRA HOTMAİLDEN SİLİNEN MAİLLERİMİ TEKRAR HOTMAİLE GERİ NASIL YÜKLERİM, ARAŞTIRDIM BİR ŞEY BULAMADIM, BİLGİSİ OLAN VARSA MEMNUN OLURUM, ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

  • mseker diyor ki:

   pop3 ile bunu yapamazsın diye biliyorum. exchange server olsaydı, gönder/al yaptıktan sonra senkrone olup hem hotmailde hem de outlook da eş duruma gelirlerdi. ama biz burada pop3 kullandığımız için çift taraflı senkron yapamıyoruz diye biliyorum. (tüm mailleri kendine tekrar gönderebilirsin :P)
   Ek olarak maillerinin hotmail hesabında da kalmasını sağlayabilirsin. Bunun için Araçlar –> Hesap Ayarları –> E-Posta Hesabıını Değiştir –> Diğer Ayarlar –> Gelişmiş Sekmesi ve son olarak “İletinin bir kopyasını sunucuda bırak” seçeneğini seçerek bu işlemi tamamlayabilirsin.

   Desteğinizi esirgemeyin ltf
   İyi çalışmalar…

 25. Evren diyor ki:

  Cok teşekkür ediyorum bilgi için, önerine gelecek olursak tahmin ettiğin gibi yüzlerce maili kendime göndermeye niyetim yok :)  yinede teşekkürler…

 26. onur diyor ki:

  bilgiler için çok teşekkür ederim benim bir sorum olacak işyerinde kullandığım outlook hesabıma gelen mailleri eve geldiğimde nasıl görebilirim benim işyerinde  onur.donmez@miaperahotel.com olan mailime gelen mesajları eve geldiğimde hotmail hesabıma yönlendirme oluyor mu bunu nasıl yapabilirim teşekkürler.

 27. ahmet diyor ki:

  kullanıcı adı nı sınarken hata vardi…
  sunucuya ulaşamıyor….
   
  ama halbuki w.live mail çok gzl çalışıyor

 28. fatih kalaman diyor ki:

  sınama e-posta iletisi gönderin: outlook, giden (SMTP) e-posta sunucunuza bağlanamıyor. Bu iletiye almaya devam ederseniz, sunucu yöneticinize veya internet servis sağlayıcınısa (iss) başvurun mesajı geliyor hesap ayarlarını sına dediğimde.

 29. freelancer03 diyor ki:

  merhaba arkadaslar ben bir site icin info@xxx.com
  diye bir mail actim. info ya gelen maillerin bir kopyasininda merhaba@xxx.com a gelmesini istiyorum.birde sunucuda ki mail kotasinin 50mb yada 250mb olmasi sunucunun mail hizmetini kullanmakla alakali dimi.yani biz outlook kullaniyorsak bu kotanin bir onemi yok dimi.simdiden tskler

 30. Erhan ÇIBUKÇU diyor ki:

  gerçekten çok teşekkürler..

 31. valent diyor ki:

  mseker kardesim..

  bilgilendirmen cok faydalı fakat

  Giden sunucu (SMTP) portu olarak 25 değil de  587 yazmak gerekiyor.

  bir kac arkadaş daha belirtmiş yorumlarda.

  bence bunu ana yazıda editlersen çok iyi olur. herkesin aklına gelmiyor yorumları sonuna kadar okumak.

  tşkler.

 32. valent diyor ki:

  freelancer03 ,

  outlookta sen kendi localindeki pst dosyasını kullanırsın. sunucuda 50 mb veya 250 mb kadar kullanırsın ama doldugunda sana mesaj gelecektir.
  ama ayrıca outlookda diledigin kadar ( HD imkanlarında ) mail arşivleyebilirsin..

  mesela 3 ayda bir sunucudaki mail storage doluyor ve silmek zorunda kalıyorsun.. dolayısla sunucu üstünde eski maillere (gelen,giden) ulaşamazsın..

  ama ayrıca outlooka da geldiği için orada tamamını arşivlersin.. no problem ;)

 33. mseker diyor ki:

  @valent 
  Ana yazıda 25 yerine 587 yaptım. uyarın için teşekkürler.

 34. Dogan diyor ki:

  selam arkadaşlar, ben outlook 2003 e hotmailimi tanımladım ancak hotmailime gelen her mail 15-30 dakika arası tekrar tekrar geliyor yani aynı mail onbeş yirmi kere daha giliyor, sorunun çözümü hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum, şimdiden teşekkür ediyorum.

 35. MUZDARİP7 diyor ki:

  teşekkürler gerçekten… uzun süredir arayıp da bulamadığım bir konu idi.

 36. Recep diyor ki:

  ayarları yapıldıktan sonra sınama yapılırken hata alıyordum 587 ve 25 portlarda ayarlarak denedim gelen giden posta kısımlarına değişiklik yapılarak denendi hata verdi Ancak outlookconnector kurduktan problem yok artık.
  outlookconnector.exe (http://www.onindir.com/2/286/Microsoft-Outlook-Connector-indir.html) dosyasını kurun kurulumu kolay ve ınbox oluşturuyor kendisi ancak adsl kullanıcıların smtp 25 port açık olması gerekli ttnet adsl kullanıyorsanız 4440375 arayıp hemen açtırabilirsiniz.

 37. Alper diyor ki:

  teşekkürler…emeğinize sağlık

 38. nurcan ulu diyor ki:

  herşeyi yaptım ama ağ parolası girin diye uyarı çıkıyor ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz

 39. cam mozaik diyor ki:

  Bilginiz için teşekkür ederim..Ne kadar uğraştıysam oLmadı bi yerlerde hata var.. 25 te olsa 587 de olsa olmuyor çözemedm :)

 40. Lewent diyor ki:

  Tesekkurler paylastiginiz bilgiler  icin .

 41. taylan diyor ki:

  çok teşekkürler.. bende outlook connector ile ugraşıp duruyodum. emeğiniz için tşk

 42. mert diyor ki:

  teşekkürler sorunsuzca çalışıyor:)

 43. abdulalim diyor ki:

  verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. sıkıntısız bir surette halloldu…

 44. Emre ACAR diyor ki:

  Çok teşekkürler..

 45. Serhan diyor ki:

  emeğiniz için teşekkürler =)

 46. burak diyor ki:

  Sayın Murat Şeker
  hazırladığınız  bilgiler için teşekkür ederim

 47. angel diyor ki:

  arkadaşlar benim outlook ilettiğim mailler siliniyor neden ola bilir
   

 48. mseker diyor ki:

  outlooktakiller mi yoksa mail serverdaki mi?

 49. Murat Ergün diyor ki:

  ÇOOK TEŞEKKÜR EDERİM GÜZEL PAYLAŞIM…

 50. hamza diyor ki:

  murat bey merhaba ben yukarde dediğiniz şekilde kurdum outlook hesabımı hotmail olarak kullanıyorum.outlooktan mail gönderiyorum fakat mail alamıyorum neden acaba yardımcı olabilirmisiniz?

 51. hamza diyor ki:

  Gelen posta sunucusunda (POP3) oturum açılıyor: E-posta sunucunuz Güvenli Parola Kimlik Doğrulaması (SPA) işe oturum açmayı reddetti. Hesap özelliklerinizi doğrulayın. Araçlar altında E-posta hesapları seçeneğini tıklatın.
  slm murat bey bu hatayı veriyor neden anlamadım gelen porta 995 gidene 587 yazdım ama maalesef olmuyor

  • gökhan dinç diyor ki:

   fatih bey giden giden sunucudan oturum açma bilgilerinizi girmeniz gerekiyor yapın olacaktır

 52. ENDER ÇOBAN diyor ki:

  ÇOK GÜZEL PAYLAŞIM İŞİME  YARADI ELLERİNİZE SAĞLIK TEŞEKÜR EDERİM.

 53. Murat diyor ki:

  Çok teşekkür ederim Murat Bey :)

 54. cevat diyor ki:

  teşekkürler

 55. smaet diyor ki:

  teşekkürler yazıdığınız yazı işime yaradı.

 56. abd kose diyor ki:

  çok saol eline emeğine sağlık

 57. sezer diyor ki:

  teşekkür ederim dedigniz gibi yaptım oldu..

 58. deniz diyor ki:

  tşk yardımına

 59. Hüseyin Al diyor ki:

  Kardeşim çok teşekkür ederim. İşime yaradı. Allah razı olsun.

  • mseker diyor ki:

   Senden de Allah razı olsun. Yardıma ihtiyacınız olan başka konu varsa biliyorsak o konu hakkında da yazı yazabiliriz. bilmiyorsak da araştırır öğrenir yine yazarız. :)

 60. oemre diyor ki:

  gani gani tşk.

 61. fikret diyor ki:

  kardeş teşekkürler..

 62. mustafa şahin diyor ki:

  eyvallah birader…

 63. özgür deniz diyor ki:

  yarım saattir internette geziniyorum bu konu ile alakalı en net ve dogru bilgiyi sizin sitenizde buldum ve sorunu çözdüm ,,, emeginize sağlık teşekkürler

 64. mustafa bolat diyor ki:

  saolun yaa çok işime yaradı korktuğum kadar zor değilmiş…

 65. fatma diyor ki:

  teşekkürler ;)

 66. Fatih Ergin diyor ki:

  Nokta atışı gibi anlatım ve çözüm… Çok Teşekkürler…

 67. ERHAN ERDOĞAN diyor ki:

  hocam emeğine sağlık bi çok site senden örnek alsın eyw.

 68. ERHAN ERDOĞAN diyor ki:

  emeğine sağlık…

 69. nafnaf diyor ki:

  gmail de 25 yerine 587 işe yaradı

  ama

  hotmail de işe yaramıyor 25 – 80 – 587 denedim olmuyor mail alıyorum ama gönderemiyorum

 70. FİLİZ KAYA diyor ki:

  ağ parolası girin diye uyarı çıkıyor ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz

 71. FİLİZ KAYA diyor ki:

  KULLANICI ADI BÖLÜMÜNE MAİL ADRESİMİ YAZMAM GEREKİYORMUŞ… HALLETTİM… ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.. EMEĞİNİZE SAĞLIK

 72. gönül temirtas diyor ki:

  outlooku kurdum.. fakat ağ parolası girin diyor…parolayı anımsa işaretli…ve kullanıcı adı ve parola zaten var olarak ekrana geliyor… nasıl bir çözüm önerirsiniz? outlooku kullanamıyorum bu arada

 73. raif diyor ki:

  hocam emeğinize sağlık teşekkur ederım

 74. raif diyor ki:

  hocam merhaba sizin tarfınıze göre kurdum iletileri aldı sonradan almamaya başladı

  sunucu bu istemci tarafından desteklenen hiçbir kimlik doğrulama yöntemini desteklemiyor diye hata verdi.yardımcı olursanız sevınırım

  • mseker diyor ki:

   Kullandığınız giden posta sunucusu bağlantı noktasının ve şifrelemenin doğru olduğunu, yani TLS4 ile bağlantı noktası 587 olduğunu doğrulayın. Sorun düzelecektir.
   Kolay gelsin…

 75. M.Akif Edebali diyor ki:

  http://www.youtube.com/watch?v=zUYbXiX58R8 burdakı url den de ızleyıp sorunsuz bır sekılde calıstırabılırız :)

 76. murat şenyüz diyor ki:

  hocam eline sağlık sayenizde bir kaç bilgi edindik çok sağol

 77. melike diyor ki:

  teşekkürler

 78. ömer diyor ki:

  hocam
  Sınama e-posta iletisi gönderin: Sunucu yanıtı: 550 5.3.4 Requested action not t
  şu hatayı verdı
  yardım edebilirmisin
  omermanas@gmail.com

  • mseker diyor ki:

   Verilen hataya göre mail hesabınız mail göndermeye bloklanmış. öncelikle hesabınıza hotmail den girip bir başkasına mail atabiliyor musunuz kontrol edin. Verilen mesaja göre atamıyor olmalısınız. Atabilirseniz bilgi verin yardımcı olmaya çalışayım. Eğer atamıyorsanız sanırım bunun düzeltilmesi için hotmail destek birimi ile iletişime geçmeniz gerekecek.

   • fikret toprak diyor ki:

    Merhaba
    Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Bendede aynı problem var. Siteden gönderim yaptım ama outlook 2003′te gönderi yaparken hata bildirisi “(0x800ccc0f) sunucu bağlantısı kesildi. Sunucu yanıtı: 550 Denied by polcy” hatası veriyor.

 79. sevda diyor ki:

  çok teşekkür ederim oldu fakat 4 sene önceki maillerden itibaren inmeye başladı bunu nasıl güncel hale getirebilirim. teşekkürler

 80. sema diyor ki:

  merhaba galaxy s plus kullanıyorum hotmail hesabını kurdum mail alıyorum fakat mail gönderemiyorum kurulum tamamlanamadı sunucu tls yi desteklemiyor dioyr.bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz tşk.ler

 81. ilker diyor ki:

  merhaba
  bugun mac outlook hotmailimi kurdum ama outlook okuduklarim hotmailde okunmamais gozukuyor.

 82. Yakup diyor ki:

  İyi günler iyi çalışmalar…
  Murat bey bilgilerinizden büyük şekilde istifade ettim.
  Teşekkür ederim elinize sağlık Allah razı olsun.

 83. mahir diyor ki:

  teşekkürler işime yaradı

 84. altar diyor ki:

  The connection to the server has failed. Account: ‘Hotmail’, Server: ‘pop3.live.com’, Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Socket Error: 10013, Error Number: 0x800CCC0E
  Hocam dediklerinizi harfiyen yaptım ama bu hatayı veriyor sürekli bunu nasıl çözebilirim.

 85. haycicek diyor ki:

  teşekkürler outlook 2007 yi kullanamıyordum anlattığınız şekilde yaptım çalışıyor teşekkürler

 86. ayhan diyor ki:

  Allah razı olsun işime yaradı ve çelışıyor

 87. cigdem diyor ki:

  merhaba murat şeker… bneim sorum şu yaklaşık bir ay önce hotmailimi outlook 2007 ye kurdum sorunsuz çalışıyordu… şimdi ise “Ağ Parolasını Girin” hatası veriyor neden ve ne yapmam gerekli… tarif edebilir misiniz?

 88. Hasan diyor ki:

  çok teşekkür ederim.

 89. ayçin çelik diyor ki:

  7.secenekten sonrası bende yok anlayamadım 2007 outlook benimde ama 7 secenege kadar geliyorum more settings dediğimde genel ve connection sekmeleri var sadece .neden acaba yardım edermsnz:(

 90. ayçin çelik diyor ki:

  Send test e-mail message: Outlook cannot connect to your outgoing (SMTP) e-mail server. If you continue to receive this message, contact your server administrator or Internet service provider (ISP).

  test ettiğimde ilki onaylanıyor sonraki onaylanmıyor bu hatayı veriyor

  • mseker diyor ki:

   Giden sunucu ayarlarınızı yapamadığınız için bu hatayı alıyorsunuzdur. Bilgisayarınız şahsi bilgisayarınız mı yoksa bir domaine bağlı bir bilgisayar mı? Domaine bağlı ise sistem yöneticisi tarafından kapatılmış olabilir.

 91. merve kaya diyor ki:

  merhabalar herkese

 92. MESUT EKİCİ diyor ki:

  MERABA SYIN MURAT ŞEKER BEN OUTLOOK HESAP AYARLARINI AYNEN YAPTIM AMA ŞU HATAYI VERİYO
  VARSAYILAN E-POSTA KLASÖRLERİNİZ AÇILAMIYOR. İLETİNİN GÖNDERİLECEĞİ YADA ALINACAĞI VERİ DOSYASI BULUNAMADIĞINDAN OUTLOOK BAŞLATILAMIYOR.
  SİZDEN CEVAP BEKLİYORUM LÜTFEN

  • mseker diyor ki:

   Cevap geciktiği için özür dilerim. Kendinize yeni bir veri dosyası oluşturmayı denediniz mi?

 93. deniz diyor ki:

  Merhaba,
  Outlook da belirttiğiniz gibi ayarları yaptım fakat hotmail de eskiden klasörlediğim maillerimi Outlook indirmiyor. Yeni gelenler gönder/al yapınca geliyor ama eski klasörlü mailler gelmiyor. Ne yapabilirim eski maillerim için..?

  Saygılarımla..

 94. Serbay Kal diyor ki:

  Merhaba hocam outlookda olusturdugum kasörler outlook 2007 de olusmuyor ve gelen kutusu haric diger klasördeki mailler gelmıyor. Neden oalbilir ?

  • mseker diyor ki:

   Outlook da oluşturduğum derken sanırım 2007 den önceki versiyonlardan bahsediyorsunuz. 2007 de de ayrıca klasörler oluşturup uygun yeni kurallar oluşturmalısınız.

 95. serkan tabakoglu diyor ki:

  merhabalar ben hotmail hesabımı microsoft outlook a kurdum sorunsuz gönder ve al yapıyor. fakat aldığım iletiyi birden fazla alıyor bu sayı 5 veya 6 ya kadar çıkıyor her defasında silmek zorunda kalıyorum bunu nasıl çözebilirim.
  saygılarımla

 96. hüseyin diyor ki:

  bbenim feysimi çaldılar nasıl alabilirim

 97. osman diyor ki:

  Merhaba ben outlook 2003 kullanıyorum e posta hesaplarından şifremi değiştirmek istedim ama yeni şifreyi eski şifreyide kabul etmiyor surekli ağ paralası kususu çıkıyor eski yeni şifreyi giriyorum ama kabul etmiyor postalarım gelip gitmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekürler.

Habere Yorum Yap

Microsoft Live Hotmail için Outlook Ayarları

© 2009 BİLGİSEYİR · HER HAKKI SAKLIDIR. İZİNSİZ ALINTI DAHİ YAPILAMAZ.
Abonelik:HaberlerYorumlar